Vítání jara

První dubnový den bylo v Bečově nad Teplou opravdu živo. Dopoledne odstartoval Bečovský horský půlmaraton, při kterém sportovní nadšenci neztratili elán i přes nevlídné aprílové počasí. Nejinak tomu bylo také přímo v Bečovské botanické zahradě. Od dvou hodin zde započala akce Vítání jara.

V krytém velkokapacitním stanu se již konaly přípravy na divadélko pro děti. Divadlo Dětí Karlovy Vary a jeho host Divadlo Letadlo Karlovy Vary dětem připravilo pohádku ,,V korunách stromů - Jaro". Přestože to venku na jaro moc nevypadalo, stan byl zcela zaplněn diváky, děti si představení náramně užily a na závěr celého vystoupení si společně zatancovaly.

Bečovská botanická zahrada nabízí pro děti i dospělé širokou škálu aktivit. Již při samotné cestě do zahrady byla připravena stezka plná úkolů a soutěží pro děti. Nechybělo občerstvení, živá hudba, slavnostní průvod s Moranou, otužování v tamním Korunním rybníku a mnoho dalšího.

A máme tu jaro. Příroda se pomalu barví do zelené a Divadlo Dětí připravuje svou další doprovodnou akci pro děti z Karlových Varů a okolí na květen.


Vítání jara 2022

Slunečná sobota byla v malebném Nežichově ve znamení znovuotevření biofarmy Belina, při kterém zároveň proběhla akce Divadla Dětí, tentokráte Vítání jara.

Akce byla tematicky směřována k blížícím se Velikonocím. Při samotném začátku jsme společně spálili Moranu, tradiční symbol zimy, a symbolicky tak přivítali jaro. U rozdělaného ohniště jsme se mohli nejen zahřát, ale také opékat vynikající špekáčky.

Děti pletly pomlázky, se kterými jim pomáhal šikovný a zkušený pletač. Pro nadšené samouky byly také připraveny vytištěné materiály s různými postupy pletení. Rovněž se barvila a zdobila vajíčka a fantazii se meze nekladly. Své výtvory si děti samozřejmě odnesly s sebou, aby byly řádně připraveny na Velikonoční pondělí. Nás odměnilo jejich nadšení a úsměv, se kterým spokojeně odcházely domů :) 


Vložte svůj text...