Kuličkiáda 

Kuličkiáda 2022

14. KVĚTNA OD 9:00 HODIN NA DĚTSKÉM HŘIŠTI ZA OC VARYÁDA!


PRAVIDLA SOUTĚŽE:

V naší soutěži proti sobě hrají vždy 2 hráči. Zvítězí ten, kdo dokáže jako poslední cvrnknout kuličku do důlku.

Od čáry vzdálené zhruba 6 metrů od důlku házejí hráči kuličky. Ten, kdo vhodí do důlku více kuliček, nebo je jeho kulička k důlku blíže, cvrnká jako první. Oba hráči mohou cvrnkat do té doby, než minou důlek. Cvrnknout jednu danou kuličku může hráč pouze jedenkrát. V okamžiku, kdy mine důlek nebo kuličku do důlku nedocvrnkne, nastupuje hráč druhý.

Ten, kdo cvrnkne poslední kuličku do důlku, stává se vítězem v zápase. Náleží mu všechny kuličky z důlku a může jít ke stolu vítězství pro svoji odměnu.

Tento závodník postupuje do dalšího kola soutěže. Turnaj se hraje vyřazovacím způsobem.

O případných sporech rozhoduje rozhodčí.Během sobotního dopoledne 14.5.2022 jsme odstartovali turnaj ve cvrnkání kuliček. Soutěže se účastnilo několik dětiček a co nás překvapilo, i dospělí si chtěli zasoutěžit. Avšak děti byly nakonec šikovnější než my a po vítězství v každém kole si chodily pro své sladké odměny.

To největší kulový si odnesl malý Tadeášek, který nás všechny roznesl na kopytech. Hrdě si tak nesl svůj obří meloun a s úsměvem se chlubil mamince. Všichni děti si také s sebou odnesly pytlík kuliček. Prý se těší, až budou trénovat na zahradě. A rodiče jistě také.