Napsali o nás

Na tomto místě bychom se s Vámi rádi podělili o zpětné vazby, které jsme obdrželi v souvislosti s naší tvorbou od návštěvníků celé České republiky a také od pořadatelů, kteří naše tituly zařadili do programu vlastní divadelní scény. 

Dobrý večer, v příloze Vám zasíláme pár fotek z dnešního představení a pár vět k představení. V pátek 24.11.2023 byly děti z naší MŠ Kopidlno pozvány do KVC na divadelní představení "O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů". Představení karlovarského Divadlo dětí o správném třídění odpadu bylo protkáno zpěvem, tancem a dobrou náladou. Příběh děti velice zaujal, proto herce odměnily bouřlivým potleskem. Děkujeme, s pozdravem kolektiv MŠ Kopidlno  
Dobrý den, velmi děkujeme za krásné a přínosné divadlo. Dětem se moc líbilo a upevnily si své poznatky z třídění odpadu z MŠ. S pozdravem Šafránková a kolektiv ZŠ a MŠ Běchary 
Zdravíme z MŠ Suchohrdly u Miroslavi:-)Vaše divadelní představení " O BALYnce, dobrém štěněti, A TŘÍDĚ NÍzkých kamarádů" se našim dětem moc líbilo a posílají velkou pochvalu všem hercům. Děkujeme za tašky na tříděný odpad, které jsme dostali při fotografování na jevišti po skončení představení. Ujišťujeme Vás, že je budeme poctivě třídit!

Dobrý den,

právě dnes jsme přijeli z Vašeho představení "O Balynce, dobrém štěněti" ve znojemském divadle.

Věnujeme se mimo jiné v naší MŠ i základům ekologie a třídění odpadů, proto nás zaujalo téma skryté v pohádce.

A musím říci, že zaujalo i děti. Melodické písničky prokládaly děj a nápadité rekvizity jej také pěkně zpestřily.

Děti si o představení ještě povídaly v autobuse, navzájem se doplňovaly, ujišťovaly a shrnovaly děj pohádky, což pokračovalo i ve školce, kdy vysvětlovaly, jak hrozné je netřídit odpadky. Odpoledne se těšíme, jak si pohádku nakreslíme.

Přejeme spoustu spokojených dětí i pedagogů s pohádkami Vašeho divadla

Za kolektiv MŠ Tvořihráz u Znojma

Dobrý den,

velice děkujeme za příjemně strávené dopoledne s Vaší interaktivní pohádkou O Balynce, dobrém štěněti.

Pohádka byla velice poučná. Děti si zopakovaly, jak se třídí odpad a aktivně se do děje zapojovaly.

Ještě jednou velký dík a přejeme krásné dny

Lenka Pecáková

Kulturní zařízení města Meziboří, knihovna, IC

Dobrý den, dnes jsme se s žáky ZŠ Sedlec vypravili do zámeckého divadla ve Valticích, kde jsme měli možnost zhlédnout představení O Balynce, dobrém štěněti. Dětem se hraná pohádka velmi líbila, měly možnost si s vámi zazpívat, zahrát si na jevišti a zábavnou, hravou formou si zopakovat informace o třídění odpadu. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. Žáci a ped. kolektiv ZŠ Sedlec 
Srdečně vás zdravíme z Moravského Krumlova chtěli bychom moc poděkovat za krásné, ale hlavně poučné divadelní představení O Balynce dobrém štěněti.. Děti si představení moc užily, taky získaly nové poznatky hravou formou. Teprve nám nový školní rok začal a pro spoustu nových dětí je začátek hlavně o adaptaci v MŠ.I přesto bylo představení pro děti příjemným zpestřením dne. Děkujeme a těšíme se třeba zase někdy na viděnou. Kolektiv MŠ Palackého, Moravský Krumlov  
Srdečně zdravíme z Lesního klubu František v Pavlovicích u Přerova. Chtěli bychom se moc poděkovat za zajímavé, poučné a obohacující představení. Dětem i nám - průvodcům se moc líbilo. Přejeme ještě moc nápadů a zdaru při další Vaši krásné a záslužné činnosti. Hanka Gábová a Katarína Florková

Krásný dobrý den, paní Machačová

ráda bych Vám poděkovala za sebe i učitelky MŠ a ZŠ Boru za dnešní odehraná představení O Balynce, dobrém štěněti u nás v Boru. Děti si užily nejenom dobrou zábavu, ale také získaly nové poznatky o ekologii hravou a názornou formou díky profesionálním hercům.

Všichni jsme byli velice spokojeni a děkujeme za pěkný zážitek. Nejlépe to vyjádřil odcházející, usměvavý chlapeček slovy "bylo to super" 😊.

Jitka Naušová

Vedoucí MKS Bor

Dobrý den. Rády bychom ocenily divadelní představení "O Balynce". Pohádka byla pro naše předškoláčky velmi naučná a podaná krásnou zábavnou formou. Děkujeme za příjemný kulturní zážitek. Paní učitelky z 0.A a 0.B ZŠ Libušina. 

Dobrý den, pohádka pro školy se moc líbila, děti spolupracovaly a všichni byli moc
spokojeni.

Děkuji Tužarská

Dobrý den,

minulý týden jsme byli s našimi dětmi ze 3. třídy MŠ Tylova Sušice na školním výletě ve Velharticích, kde jsme si rovněž užili Vaše krásné představení "O Balynce".

Musíme Vám napsat samou chválu, děti byly pozorné, moc je to bavilo a navíc si ani neuvědomovaly, že se "učí" třídit odpad :o). Představení bylo vtipné, jemné, dokonale "pročmuchané" :o). Tímto Vám děkujeme za moc hezký zážitek a těšíme se třeba zase někdy na viděnou.

Hezký den,

děti a paní učitelky ze 3. třídy MŠ Tylova Sušice (p. Kratejlová a p. Vítovcová)

MILÉ DIVADLO DĚTÍ /za nás i DOSPĚLÁKŮ/ a POHÁDKO ,,O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI,,


Vaše herecké výkony byly úžasně neuvěřitelné , bavili jste nás od začátku až do konce.KLOBOUČEK !!!!!!Vtáhli jste nás všechny do děje krásného a poučného příběhu zároveň a my PIRÁTI a PLAVČÍCI z MŠ Dobřany - Stromořadí jsme si to parádně užili.ZA NÁS MÁTE SAMÉ PLUSY

+ Super vynikající herecké výkony

+ Krásné kulisy a kluci na tyči , nepřekonatelné Vele- myši

+ Nápadité kostýmy

+ Představení co má dynamiku, je chytlavé, vtipné, poučné, zábavné, prostě boží

+ Umíte zaujmout a přitáhnout si pozornost všech dětí i dospělých

+Takže ZA NÁS PALEC a ,,OOO - TO SE POVEDLO!!!!MOOC Vám všem děkujeme a přejeme spoustu krásných pohádek, rozzářených očí a nadšených diváků.

Recenze na pohádku ,,O Balynce, dobrém štěněti,, očima těch nejpovolanějších, očima dětí. CO SE TI NEJVÍC LÍBILO?

- jak Balynka spadla na popelnici

- jak štěňátko uklízelo

- mě se líbilo všechno

- jak Vítr přišel brečet k p. učitelce

- jak ty Vele- myšky tancovaly a dělaly salta

- Krtek- jak mu spadla ta sukně- teda ta hromádka 

..Né , to jsou krtinošaty

- byly tam hezký písničky

- kocour Robert měl krásný klobouk

- líbilo se mi jak se mu nerozvázal ten uzel

- jak se schovali a my jsme je vůbec neviděli

- byly tam moc hezký domečky a ti kluci na klacku se mi líbili

- vítr co rozhazoval odpadky a jak mu vypadly z pytle ven

- já bych si vzala to štěňátko domů , ale moje mamka neumí vařit buchtičky se šodo a Balynka by dostala jenom granule a kakao- měli tam tu oranžovou popelnici...tu u nás nemáme

- bylo to krásný

- mě se líbilo úplně všechno

- ten pejsek, netopýr, vítr, ten kluk co měl ty modrý trenky taky krtek a,, velkomyši,,

- já bych chtěla to štěňátko, my máme doma jenom morče

- netopýr, jak nesl balíček pro doktora, ale nevíme co v tom balíčku bylo

- velká Velemyš jak nosila ty dlouhý hubený

Byla to krásná pohádka. Spoustě dětí se líbilo úplně všechno.... Jste bezva sehraná parta ......Tak ať se Vám daří a ještě jednou moc děkujeme PIRÁTI, PLAVČÍCI a učitelky z MŠ DOBŘANY - STROMOŘADÍ

Dobrý den.
Posíláme poděkování od dětí a pí. učitelek ze školky ve Svatavě. Moc se nám líbilo představení O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI, které jste u nás v lednu hráli. Děti zaujal příběh s písničkami, rády a s nadšením se zapojily do hry. Třídění odpadu se ve školce věnujeme během celého roku a divadlo bylo pro nás krásným doplněním a pro mladší kamarády získáním nových poznatků hravou a názornou formou.
V příloze posíláme několik obrázků, které děti nakreslily, a také pár fotografií. Moc se těšíme na další pohádku.
Hezký den přeje za kolektiv dětí a učitelek z mateřinky, která je součástí ZŠ a MŠ Svatava, Jana Andršová

Děkujeme za krásné představení s ekologickým námětem. Děti byly nadšené a báječně si to užily.

Mgr. Jiřina Dáňová, 
Základní škola a mateřská škola, 
p. o. Plzeňská 395364 01 Toužim

Děti ze ZŠ Masarykovo náměstí v Přelouči viděly řádění draka!

V pátek 22. listopadu se žáci prvních, druhých a třetích tříd vypravili do kina. Čekalo tam na ně Karlovarské hudební divadlo pana Libora Baláka se svým představením "Kterak přestrašný okřídlený drak Yrav Yvolrak pozřel Karla". Už sám název napovídá, že to byl trochu "horor". Draka Yvolraka bolelo břicho a nebýt psího detektiva Balynky, asi by to špatně dopadlo. Naštěstí nechyběly chytré děti a ty uměly také poradit. A proč vlastně draka bolelo břicho? Lidé špatně třídili odpad. Chytrý vynálezce ale sestavil draka tak, že každá hlava mohla jíst pouze jeden druh odpadu. Když se lidé naučili odpad třídit, bylo po problému a draka břicho přestalo bolet. No a děti si zopakovaly, do jakého kontejneru patří který odpad, podívaly se na hezké představení s písničkami a kdo hezky poprosil, mohl si draka a ostatní loutky i pohladit. Na shledanou příště!

Sepsala Lenka Machová.

Dobrý den,

rádi bychom Vám moc poděkovali za dnešní krásné představení, které jste pro nás s chutí a radostí zahráli. Nejen, že vystoupení bylo opravdu poučné, užili jsme si při něm také hodně zábavy. Naše děti se opravdu upřímně od srdce smály, oči jim zářily radostí. Velmi oceňujeme to, že jste dokázali pružně reagovat na hlášky dětí. Vážíme také toho, že jste některé naše malé odvážlivce vzali na pódium, kde se mohly zapojit do hry a zároveň si vychutnat potlesk z řad diváků. Ještě cestou do školky si děti zpívaly Vaši píseň. Moc děkuje, a třeba zase někdy na shledanou.

Kolektiv a děti z MŠ Nelumbo


Zpětné vazby - pohádka O Kapříku Vénovi:

MŠ Proftova Poděbrady

Velice hezké. Pěkné texty v písních. Hezké, písničkové, poučné divadlo. Pěkné, veselé představení, dětem se líbilo.

MŠ Karla Čapka Poděbrady

Představení svým obsáhlým zaměřením zacílilo na problematiku, která je v současnosti velmi aktuální. Děti byly vtaženy do akce díky vlastnímu prožitku při třídění. V druhé části ukázali herci své dovednosti a dokázali děti zaujmout v průběhu celého děje pohádky. Děkujeme za velmi zdařilý kulturní pořád s edukativním podtextem! A za dárky, které využijeme při ekologické výchově.

MŠ Vřesová - Poděbrady

+ Zapojení děti do představení

+ Poučná pohádka

+ Všechny děti zaujatě sledovaly příběh

+ Pěkné rekvizity a písničky

Moc pěkné představení, děkujeme!

MŠ Žižkova 1131 Poděbrady

Představení je naučné a srozumitelné i pro malé děti se spoustou praktických ukázek. Pohádka děti zaujala a po celou dobu napětí sledovaly průběh, do kterého byly zapojovány. Zábavné pojetí a pěkná hudba, která podmalovává děj. Děkujeme.

MŠ Labská Poděbrady

Představení bylo poučné a zábavné. Líbilo se nám zapojení dětí do děje pohádky. Píseň "kví kví kví kví" se nám velice líbila, pěkný hudební doprovod. Kladné hodnocení dětí postavy prasátka, pěkné kulisy, rekvizity, krásný hudební doprovod. Děti nadšeny do zapojení třídění odpadu. Děkujeme.

MŠ T.G. Masaryka 1130 Poděbrady

Představení se nám líbilo, velmi hodnotím interakci, spolupráci s dětmi, jejich zapojení do programu. Poutavý děj. Děkujeme.

Lidové tradice s kapříkem Vénou

Divadelní pohádku o kapříkovi Vénovi jsem viděla v naší školce v Podbořanech poprvé. Oba herci vyprávěli našim dětem o předvánočním čase a lidových tradicích, které se vážou k adventu. Nechyběly zajímavé a voňavé rekvizity a pohádkové postavy. Nakonec si herci vybrali z našich dětí kompars, který převlékli za postavy do betlému. Potlesk na konci představení tak patřil nejen hercům, ale jejich malým pomocníkům. A na fotografiích si můžete prohlédnout, jak to našim dětem slušelo. Děkujeme za naše školkové děti za hezké představení a přejeme hodně dalších spokojených diváků.

28.11.2019 Eva Fošenbauerová, MŠ Bratří Čapků Podbořany

Dobrý den, dnes ve městě Jičíně v sále K-Klubu byla odehrána dvě představení herci z Karlovarského hudebního divadla pro první stupeň základních škol a pro mateřské školy. Podle telefonické domluvy Vám posílám naše hodnocení.

Domluva s herci byla velmi dobrá, vše probíhalo podle sjednaného plánu. Představení proběhla v příjemné atmosféře, velmi dobře hudebně doprovozená. Téma bylo velmi pěkně zpracováno pro dětské publikum. Hlavním tématem ucelená rodina (máma, táta, syn a kamarádi), která netřídí a jejich syn, který si s tím začne dělat starosti. Vtipným způsobem podáno zesměšnění chamtivosti a zlozvyků dané rodiny. Scény se zvířátky představení příjemně odlehčovaly a zpestřovaly. Zajímavým způsobem pojato, co se děje s vytříděným materiálem podáno dětským způsobem skrze trávící ústrojí draka. Divadlo používalo několik typů scén, zvětšeniny, zmenšeniny. Zajímavě vpracovány scény se sochami. Zapojení dětí do děje. Oceňujeme.

Velice děkujeme za představení a budeme se těšit a doufat v další spolupráci.

S pozdravem, Daniela Hojcsková

Dobrý den,

mohla bych zde dlouhosáhle vypisovat vše, co se nám líbilo na Vašem divadelní představení "Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla", co nás nadchlo, uchvátilo nebo velmi příjemně překvapilo. Myslím si však, že nejlépe to vyjádřily děti, které představení zhlédly. Zde je příklad jednoho z jejich názorů:

-

Bylo to moc hezké, zábavné a srandovní! Jste super! Moc se mi to líbilo. Bylo to opravdu vtipné divadlo :) Perfektní písničky, pořád si je zpívám.Vůbec nechápu, jak se stihli herci, tak rychle převlékat.

Bylo to nejlepší divadlo, jaké jsem kdy viděla!!!

-

Já už jen dodávám: Jsme velmi rádi, že jste přijeli k nám do Moravského Krumlova a umožnili nám být součástí vašeho interaktivního představení. Bylo nejen zábavné, krásné, milé, inteligentní...ale i příjemně a nenásilně poučné. Děti si odnesly opravdu mnoho a věřím, že si budou o třídění odpadu všechno dlouho pamatovat...možná napořád.

Velký dík za to, že tvoříte taková úžasná divadla. Těšíme se na další báječná představení.

Mgr. Hana Štěpánová a žáci 3.B, ZŠ Ivančická Moravský Krumlov

Dobrý den,

ve středu 20.2.2019 jsme s dětmi navštívili Vaše divadelní představení v Muzeu Moravská Třebová. Představení o drakovi se nám velice líbilo.

Divadlo bylo poutavé, díky profesionálním hercům i chytlavým písničkám, vtipné a zároveň poučné a srozumitelné. Na ekologickou tématiku můžeme nenásilně navázat při výuce.

Byli jsme velice spokojeni. Děkujeme za hezký zážitek.

za Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Moravská Třebová, Ivana Žirovnická

Dobrý den,

14. ledna jsme byli na pohádce Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla.

Představení, skvělé herecké výkony, písničky, inteligentní humor - to vše se nám velice líbilo. Děti pohádka zaujala, zápletka nutí děti přemýšlet, pobaví a je zároveň nenásilně poučná.

Předem zaslaný text - rébus - byl krásně zpracovaný, děti (3. třída) jej rozluštily a pochopily, mnohým však unikla celková pointa představení a museli jsme si vysvětlit, jakého ,,Karla" měl drak vlastně pozřít. Stejně tak drakovo jméno zůstalo pro některé děti záhadou. To asi ale svědčí spíše o tom, že jsou zvyklé pasivně přijímat informace a měly by na taková představení chodit častěji.

Moc děkujeme za krásný zážitek

Mgr. Eva Polánská

ZŠ Jazyků, K. Vary


Dobrý den,

za všechny kolegyně, které představení shlédly (Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla, divadlo Husovka, 14. ledna 2019), musím představení velmi pochválit - hezky koncipované, vynikající výkony herců, moc se nám všem líbilo, byl to velmi příjemný zážitek - všem zúčastněným patří velký dík. S pozdravem a přáním hezkého dne

Mgr. Hana Kuciánová, vedoucí 1. stupně ZŠ JAZYKŮ KV

Dobrý den, pane Frolíku.Mluvila jsem již s herci i panem Balákem přímo po představení v divadle. Pohádka je velmi povedená. Naše školka si přivezla na představení i děti 3leté. Všechny děti pozorně pohádku sledovaly. Pro děti předškolního věku je představení vyhovující. Pro děti školou povinné jistě velmi přínosné. Krásné písně, povedená choreografie, vtip, pěkné rekvizity. Děkujeme za pozvání a těšíme se někdy příště. Za MŠ Dalovice, Jana Šulcová. 

(představení Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla) 

Dobrý den.

Jsem třídní učitelkou přípravného ročníku výše jmenované školy. Po představení se děti ve třídě s nadšením rozmluvily o příběhu. Z jejich gest a veselého vyprávění lze usuzovat, že s tímto divadelním kusem se vám všem podařilo děti upoutat a mohu říci, že ne jenom děti, ale i nás dospělé. Mělo to děj, spád, barevnost, hudbu, zpěv, mluvené slovo a přitom všem ještě hravě poučné. Děkujeme za pěkné představení. Svintická L. 

(představení Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla)

Děkujeme za krásnou pohádku "O Balynce, dobrém štěněti", která byla režijně i herecky výborně zpracovaná. Obsah i texty byly pro menší děti srozumitelné, písničky vhodně zvolené, veselé a jednoduché, takže ve druhé polovině představení již zpíval celý sál. Variabilní a často se měnící scéna a kostýmy přispívaly k udržení pozornosti dětí, jež neměly čas se nudit a hodina jim utekla jako voda. Důležitá byla také interaktivní komunikace herců s publikem; tu ocenily nejen děti, ale i pedagogové. Závěr představení doprovázeli malí diváci nadšeným potleskem.

Ekologie je v dnešní době často skloňovaným tématem, ale ne každému divadlu se podaří přiblížit ji přístupnou a zábavnou formou dětem útlého věku. Divadlu dětí z Karlových Varů se to však velmi povedlo a budeme se těšit na další pokračování příběhu.

Mgr. Halka Zlattnerová

Dobrý den, mám obrovskou radost, protože na představení O Balynce dobrém štěněti mám velmi pěkné vzpomínky a písničku jsme si v naší mateřské školce dlouho zpívali. Pokud si vzpomínám bylo to nějak takto: Tralala tralali netřídí jen pomalý, tralala tralali, netřídí jen hňup! Viděli jsme tuto pohádku v České Třebové, nevím už jak to je dlouho, ale nevěřila bych, že budeme mít to štěstí a uvidíme ji s úplně jinými dětmi znovu.Je úžasná a my se závazně přihlašujeme už dnes!!! Díky moc.Přijede nás asi 25, bude září a maláčci by asi ještě nezvládli přesun, září bývá uplakané, musíme to respektovat... 

Zdravím a těším se, Věra Doležalová, učitelka z Němčic u Litomyšle.  

Vážená paní Barboro Frančíková, předem bych Vám chtěly velice poděkovat za zprostředkování divadla O balynce, dobrém štěněti. Představení bylo moc krásné, děti byly nadšené. Z našeho pohledu bylo téma velmi vhodně zpracované vzhledem k věku dětí. Moc bychom chtěly pochválit hlavně herce a jejich nakažlivé nadšení. Byli skvělí, jejich výkony úctyhodné. Moc se nám líbila také scéna a výtvarné pojetí celkově. Velmi kvitujeme téma ekologie- třídění odpadu, nabídek s touto tématikou je velmi málo a ještě méně takto kvalitních. Děti odcházely motivované a chtěly si o tématu povídat. Závěrečné zpívání koled u živého betlému bylo kouzelné a odcházeli jsme krásně vánočně naladěni.

S přáním poklidného prožití vánočních svátkůJudita Fritscherová a Jana Otáhalová

MŠ MOTÝLEK

Vážená paní Frančíková, děkujeme za pěkné představení.Bylo poučné,zároveň vtipné, děti udržely pozornost, společně si prozpěvovaly melodické písničky. A vánoční představení bylo příjemným překvapením, děti se zhostily hereckých rolí s nadšením. Ve školce jsme si o pohádce povídali.

Přeji Vám klidné prožití svátků vánočních,v novém roce hodně sil a úspěchů.

Ditta Kocourková, MŠ Letohradská, Praha 7 

Vážená paní Frančíková, děkujeme Vám za překrásné divadelní představení ,,O Balynce, dobrém štěněti" Děti byly nadšené a melodie z příběhu si zpívaly cestou do školky. Herecké výkony, kulisy, loutky i kostýmy byly velmi podařené. Obsahově hodnotíme velmi kladně. Byl to pro nás opravdový kulturní zážitek.

Za Mateřskou školu Lyčkovo náměstí a Pernerova - Karlín , Praha 8 Martina Šrámková

Dobrý den,
velice děkuji za naše dvě třídy MŠ Libčická, které se mohly zúčastnit dnešního představení v NZM. Dětem se představení velice líbilo. Následně jsme si i v hektickém předvánočním čase udělaly nevšední "třídící odpoledne", kdy jsme s dětmi zopakovaly děj pohádky a posléze si zahrály třídící domino a pracovaly s didaktickým materiálem ekokomu, který si děti posléze odnesly domů. Dozvěděly jsme se, v kterých domácnostech se třídí, a kde by se to dalo vylepšit. Věřím, že i děti přenesou dnešní zkušenost do svých domovů. Vaše představení bylo nápadité, kreativní, úžasně herecky přednesené. Děkujeme Vám a budeme se těšit na viděnou s Drakem Yravem Yvolrakem.


Za kolektiv MŠ Libčická,

Mgr. Eliška Hriech

učitelka, koordinátor EVVO 

Vážení herci, moc děkujeme za velmi vydařené představení, vynikající herecké výkony a zábavnou formou vyjádření nutnosti třídění odpadů. Dětem se nejvíc líbil velemyší kankán, přiskřípnutá hlava Baly, kocourovo r,ř, písnička(dalo nám práci její vyluštění) a obejmutí Velemistra.Přejeme vám mnoho dalších inspirací při tvorbě nových programů a děkujeme. Žáci třetích tříd ze Zš Ještědská, Liberec. 

Dobrý den,

Co se mého pocitu týká a představení jsem zhlédla společně s dětmi z Mateřské školky, jsem z toho nadšená. Děti spolupracovaly, reagovaly, zpívaly, tleskaly atd. Myslím, že představení je povedené i v tom, že děti jsou vtažené přímo do děje a mohou si vyzkoušet pobyt na jevišti.

Celkově spolupráce s Vámi byla bezvadná, profesionální a nemám vůbec žádné výhrady.

Dobrý den, milí herci,

chtěli bychom vám všem moc poděkovat za velmi pěkné představení. Jedna paní učitelka u nás pracuje již 5. rokem a konstatovala, že vaše divadlo bylo nejhezčí za celou dobu. Bylo neokoukané, vtipné, na úrovni, s moc hezkou scénou. Pohádka nebyla vyumělkovaná, s přemírou informací, ale smysluplná a ze života. Herecké výkony byly opravdové, a i když trvaly přes hodinu, děti byly stále pozorné, smály se a byly vtaženy do děje. Paní učitelky prohlásily, že štěně chceme adoptovat . Děti si také stále povídaly o tom, jak myši tancovaly, jak nepořádek dělal vítr a pejsek je úplně nadchnul. Ještě jednou všem hercům velmi děkujeme za příjemné představení.

S pozdravem kolektivy obou školek

Ivana Nováková

vedoucí MŠ Na Sadech

Dobrý den paní Frančíková,

chtěla jsem nejen jménem Kulturního střediska města Bechyně, ale i za Mateřskou školu a školy základní Vám i celému vašemu týmu poděkovat za výchovnou pohádku o Balynce, dobrém štěněti. Děti i učitelé mockrát děkují za krásné a přínosné představení.

Pokud chystáte další podobné projekty, byli bychom velmi rádi, kdybyste mě opět kontaktovali.

Za velmi příjemnou spolupráci děkuje a pěkný den přeje,

Ing. Věra Štěpánková

Program

Dobrý den, píšu, jak jsem slíbila. Naše děti zhlédly vaše vystoupení v Kadani na Střelnici O Balynce, dobrém štěněti a třídění. Dětem se pohádka moc líbila. Nám dospělým také, protože toto téma je aktuální, stále ho dokola probíráme, učíme se rozlišovat materiály a třídit. Na vycházkách, když procházíme kolem kontejnerů, si to zopakujeme. Písnička byla fajn, osvěžila několikrát vystoupení, zpívaly ji školní děti, ale my jsme si ji taky vyluštili a naučíme ji naše děti. Kulisy byly parádní a výkony a zpěv úžasný, mooooc se nám to všem líbilo.

Děkujeme,

děti a učitelky z mateřské školy Barvičky v Kadani 

Dobrý den paní Frančíková,

děkujeme za představení - mělo u dětí i učitelek velký ohlas.


Děkujeme

S přáním hezkého dne

Lukáš Fuchs

Kino Lysá nad Labem

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní reakci na představení pro děti O Balynce dobrém štěněti v Příboře.

Scéna byla moc pěkná, herecký výkon velmi dobrý. Děti ze školek i škol se náramně bavily. Veselé a naučné představení se velmi líbilo a věřím, že nejen v dětech zanechalo stopy jak kulturní tak poučné.

Děkujeme za představení a rádi Vás opět v Příboře přivítáme.

S přáním pěkného dne

Petra Richterová

referentka OKCR

Jak jsme se štěnětem Balynou třídili odpad

V úterý 9. února k nám zavítalo Karlovarské hudební divadlo. Herci s sebou přivezli nejen pěkně vytvořené a namalované kulisy, ale i skvělou pohádku s ekologickým námětem O Balynce, dobrém štěněti.

Balynka, štěňátko, které má ze všeho nejraději buchtičky se šodó krémem a kakao, se setká s kocourem Robertem, který umí čarovat. Jeho kouzla se však podaří pouze v prostředí, které je pěkně uklizené a útulné. A to ulice ani kouzelná zahrada, kde si Balynka s Robertem a jejich dětskými kamarády hrají, není. Děti, které v ulici bydlí, si se všude rozházenými odpadky nevědí rady. Proto je Balynka učí odpad třídit a ulici uklidit. V noci však přiletí vítr a přinese s sebou opět další odpad, který našel při svém létání po světě. A kouzlo kocoura Roberta se opět nepodaří. Ani krysy, které si říkají vele-myši, s odpadem nechtějí mít nic společného. Ony přece v noci s větrem jen tancují!!! A tak Balynce nezbyde nic jiného, než si na pomoc pozvat děti z obecenstva, které s pomocí písničky a vlastních sil nadobro odpad roztřídí do správných kontejnerů a slíbí, že odpadky budou třídit i doma a ve škole a naučí třídění odpadu i ostatní své kamarády. Nakonec se kouzlo podaří a pohádka skončí vesele.

Na pohádce by nebylo nic zvláštního, každá pohádka má přece skončit vesele, když už ne svatbou, ale tato pohádka měla svou šifru, kterou bylo potřeba ještě před představením rozluštit!!! A to byla ve škole teprve zábava!!!

Divadlo totiž poslalo asi týden před představením dětem do školy zašifrovanou písničku v řeči LATESORIUM, kterou bylo potřeba rozšifrovat, naučit se, nakreslit obrázek do brožurky, kterou rovněž obdrželo každé dítě, a napsat vzkaz pro divadlo. Hrát si na překladatele a detektivy zároveň byla zábava nejen pro děti, ale i pro jejich učitele. V řeči LATESORIUM byla totiž napsaná písnička, která dětem poradí, jak správně třídit odpad a do kterého kontejneru co patří. A právě tato písnička byla tou ústřední v celé pohádce a za poslední dny se stala "hitem" dětí z prvního stupně. Nejlépe si pamatovaly text refrénu, ve kterém se zpívá, že "netřídí jen hňup". A na naší škole odpad třídíme!!!!

Chceme velice poděkovat všem hercům z Karlovarského hudebního divadla za moc pěkné a poučné představení, za příjemnou a přátelskou atmosféru a za to, že jejich představení děti nejen pobavilo, ale odnesly si z něj myšlenku, že třídit odpad a tím chránit přírodu je správná věc, protože jen v čistém prostředí se nejen nám, ale i budoucím generacím bude lépe žít a že život je ten největší zázrak a kouzlo, které se na světě, a vlastně i v celé naší sluneční soustavě, děje.

za celý 1. stupeň napsala Marie Rolínková, koordinátor environmentální výchovy ZŠ Nové Hrady

V pátek 23.9.2016 jsme si ve školce opravdu užili! Neplánovaně nám díky šťastné náhodě přijeli udělat radost herci Divadla dětí z Karlových Varů. Hudební EKOpohádka byla protkána písničkami, řádně okořeněná humorem, měla spád a i když trvala celou hodinu, vydržely ji se zaujetím sledovat i ty nejmenší děti. Balynka, zatoulané pohádkové štěně, zabloudí do Květinové ulice. Zde bydlí parta veselých kamarádů. Ti společně s Balynkou objeví zapomenutou zahradu, ve které čaruje kocour Robert. Vše by bylo pohádkově krásné, kdyby se kouzla nepřestala dařit, protože v zahradě se znovu a znovu objevuje nepořádek. Balynka se stane detektivem a záhadu vyřeší... Aby vše bylo v pořádku a zahrada byla čistá, hrdinové i diváci se postupně učí odpady třídit a odkládat je tam, kam správně patří... Děti si průvodní písničku z pohádky broukaly ještě na procházce a u skutečných kontejnerů v obci bezpečně zopakovaly, co do kterého barevného kontejneru patří... Kdyby učily třídit odpadky i své rodiče, Balyna by je jistě moc pochválila... Děkujeme!  

Vážený pane řediteli Karlovarského hudebního divadla,

obracím se na Vás touto cestou, abych Vám vyjádřila poděkování za velice pěkné a zdařilé divadelní představení, předvedené vašimi herci v ZŠ a MŠ Nečtiny dne 8. ledna 2015. I přesto, že divadlo mělo za úkol hlavně vzdělat děti v oblasti environmentální východy, bylo i velice zábavné a tím i záživné, což bude mít jistě za následek zájem našich dětí a třídění odpadu. Ráda bych vyjádřila pochvalu a velké díky zejména hercům za velmi vstřícný a pozitivní přístup k dětem, které byly tím vším nadšeny. Děti zaujaly zejména dokonalé kostýmy a propracované kulisy. Doufám, že jsme se neviděli s vaším souborem naposledy.

S díky a přáním hezkého dne,

Jana Brožová, učitelka MŠ Nečtiny.

Dne 8. ledna 2015 naší školu navštívilo Karlovarské hudební divadlo Libora Baláka se svojí pohádkou o tom, jak je důležité třídit odpad a vůbec po sobě uklízet. Vtipně napsaný příběh s mnoha dějovými zvraty, kouzelníkem, který používal pouze slova, ve kterých bylo r a ř, nápaditá výprava a herecké výkony děti tak zaujaly, že se jen nerady s herci loučily. Ještě několik dní poté si ráno hrály úryvky z představení. Ukázalo se, že i tolikrát obehrané téma ekologie může být zpracováno neotřele a s invencí.

Velice děkujeme a budeme se těšit na další skvělou pohádku. J

MŠ a ZŠ Bezvěrov

Dobrý den,

děkujeme za předvedené představení s ekologickou tématikou. Líbilo se nejen dětem, ale bavili se i učitelé. Všichni byli vtaženi do děje skvělou sestavou herců, ale i hudební a výtvarnou stránkou projektu. Představení pozorně sledovali děti MŠ i naši nejstarší, páťáci. Podněty z pohádky určitě využijeme při výuce. V příloze posíláme několik fotografií.

Ještě jednou děkujeme.

Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Rokytno

Dobrý den,


chtěli bychom poděkovat za profesionálně odehrané divadelní představení, které jsme v naší MŠ a ZŠ měli možnost dne 13. 2. 2015 zhlédnout.

Pohádka O Balynce, dobrém štěněti se všem dětem velice líbila, po celou dobu nadšeně sledovaly děj a spontánně se přidávaly k písním, které v pohádce zazněly. Pedagogický sbor ocenil zařazení prvků z environmentální tematiky umožňující další využití ve výchovně vzdělávací práci.

Divadlu dětí přejeme mnoho uměleckých úspěchů a spokojených diváků.


Za MŠ a ZŠ Srch

Alena Šulcová

Dobrý den paní Frančíková,

Děkujeme za Balynku. Bylo to super, zábavné a zároveň poučné. I učitelky si chválili, a to už je co říci!!!

Zdraví

Iveta Hodoušová

hlavní dramaturg, vedoucí kin

Centrum kultury Písek o.p.s.


Dobrý den,

dnes jste u nás v Domě kultury v Mladé Boleslavi odehráli výchovnou pohádku O Balynce, dobrém štěněti.

Za všechny učitele se kterými jsem mluvila, vám mám vzkázat poděkování. Chválili srozumitelný a zábavný způsob podání informací o třídění a recyklaci odpadu pro předškolní děti.

Vhod jim přišel i doplňkový materiál k "pohádce", jelikož spousta z nich se ekologií v osnovách zabývá.

Petra Kaplanováasistentka řediteleKultura města Mladá Boleslav 

Dobrý den,

chtěla bych ještě jednou touto cestou vyjádřit své poděkování za velmi pěkně zpracované edukativní divadlo pro děti. Bylo se opravdu nač dívat. Všichni přítomní (nejen děti, ale i učitelé) byli vaším výkonem nadšeni.

Velmi se nám líbil hudební repertoár. Velká poklona jeho tvůrcům i interpretům.

S přáním mnoha úspěchů Kamila Vlčková (vedoucí učitelka MŠ Žalany) 

Dobrý den slečno Frančíková,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za velice zdařilé představení, které Vaši kolegové předvedli v naší škole dne 19.5.2015. Nápad, realizace, kostýmy, kulisy a herecké podání - vše bylo úžasné. Interaktivita představení byla pro žáky zajímavá a myslím, že si odnesli kromě příjemného zážitku i nové informace. Děkujeme i za materiály, které jsme po představení obdrželi, využijeme je v práci ve školní družině nebo v hodinách environmentální výchovy.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Mgr. Miroslava Tkáčová

zástupce ředitele školy

ZŠ a MŠ Žalany

Rtyňská 156

ZŠ J. Š. Baara, Nová 5, 370 01 České Budějovice

Vážení Karlovarští, děkujeme za vaše představení O Balynce, dobrém štěněti a třídě malých kamarádů. Svižné, veselé, vtipné pro děti i dospělé, současné a velmi potřebné!!!. Byli jsme nadšeni všichni - děti i učitelé z celého 1. stupně naší školy. Přejeme příjemnou tvořivou práci do dalších let.

Učitelé z 1. stupně ZŠ J. Š. Baara, pracoviště Nova, České Budějovice. Stáňa Kalousová.

Vážené vedení Karlovarského hudebního divadla.


Dovoluji si napsat tento děkovný e-mail za velmi pěkné přestavení O Balynce.

Můj dík je o to vřelejší, že Vaše zaměstnankyně pí Frančíková, která se mnou vše domlouvala po telefonu, byla velmi milá, profesionální a vymyslela variantu, kdy mohli herci vystoupit přímo u nás v tělocvičně na ZŠ ÚL E. KRÁSNOHOSKÉ 3084/8 p.o.

Děti z 1. a 2. tříd byly nadšené a s kolegyněmi jsme se shodly, že obsah byl opravdu vtipný a poučný. Herci byli výborní, přesvědčiví a hezky zapojili děti do tématu o tříděném odpadu. Na představení bych nic neměnila, jen bych hercům přála lepší techniku pro ozvučení.

Velký dík i za pěkně připravené materiály v "ekotaškách". Na základě tohoto představení jsem vystavěla projekt, který zrealizujeme, hlavně za pomoci materiálů z " ekotašky",

na navazující škole v přírodě...


Přeji hodně pracovních i osobních úspěchům hercům i Vám.

S pozdravem Mgr. Hanka Kořenská.

ZŠ ÚL E. Krásnohorské 3084/8 p.o.

Milé Divadlo dětí,

chtěla bych poděkovat za celou naši základní školu a především všechny žáky prvního stupně, kteří mohli shlédnout představení O Balynce, dobrém štěněti.

Velice obdivujeme herecké schopnosti členů divadla, kteří dokázali z jednoduchého nápadu vykouzlit působivý, poučný a zábavný příběh plný písniček a srandy.

Děkujeme, že jste nám vykouzlili ne jeden úsměv na tváři. Děláte skvělou práci.

S pozdravem a s úsměvem,

Dana Konečná,

učitelka ZŠ Rosice.


Dobrý den,

v pátek jsme s dětmi navštívili Vaše divadelní představení v Malé scéně v Ústí nad Orlicí. Jednalo se o divadlo s ekologickou tématikou. Rádi bychom Vám aspoň touto cestou poděkovali za výborný zážitek. Divadlo děti zaujalo, bavilo, pečlivě naslouchaly a zapojovaly se do vašeho programu. Vystihnout chceme především herce, kteří byli vtipní, přesvědčiví, pohotoví, prostě báječní.

Ještě jednou děkujeme.

Učitelky ZŠ České Libchavy

ZŠ Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

Dobrý den, ve středu 19.3. jste byli u nás ve škole s divadelním představením O Balynce, dobrém štěněti. Všem se nám představení líbilo, nenásilnou formou bylo dětem ukázáno třídění odpadu. Štěňátko nám vysvětlilo, že nepořádek, který máme v parcích a na ulicích si děláme sami, a že s ním můžeme bojovat. Naučili jsem se, jaký odpad patří do jakého kontejneru. Dobrodružství psího detektiva bylo proloženo písničkami a vtipnými okamžiky. Děkujeme

ZŠ Šindlovy Dvory, M. Beránková

Dobrý den, paní Frančíková,

chci Vám ještě dodatečně poděkovat za zprostředkování představení O Balynce, které herci Karlovarského hudebního divadla zahráli minulý týden pro ivančické školy a školky. Pohádka byla veselá a svižná, pro děti předškolního a mladšího školního věku přiměřená a zajímavá, zvířecí hrdinové jsou u dětí obzvlášť oblíbení. I když jsem pohádku už před několika lety viděla, teď jsem si znovu uvědomila například to, jak rychle, nenápadně a hravě se dá změnit scéna - při zpěvu písničky, kterou si děti podruhé už notují společně s herci (takovou změnu kolikrát nezvládají soubory v představeních pro dospělé). A samozřejmě hlavní, ekologický význam - děti si zapamatují, že by měly třídit odpad a také, kam který patří. Po představení jsme si vždycky všichni prozpěvovali ..."halalí, tralalí, netřídí jen pomalý..." jednoduchá slova, chytlavá melodie - to je přesně ono, každému to uvízne v paměti. Děti i paní učitelky odcházely spokojené a doufám, že i naladěné začít třídit odpad, pokud to ještě nedělají...

Mějte se hezky, pozdravujte soubor a zase někdy něco domluvíme.

S pozdravem Lenka Stránská, KIC Ivančice

EKOLOGICKÁ POHÁDKA

VAŠE POHÁDKA SE MI HODNĚ LÍBILA, PROTOŽE MŮŽETE UKÁZAT OSTATNÍM DĚTEM, PROČ MAJÍ TŘÍDIT ODPADKY A DO JAKÉ POPELNICE DÁT PLAST, PAPÍR A VŠELIJAKÉ ODPADKY. PAK UŽ NEBUDOU PO ULICÍCH ODPADKY. TO, CO HRAJETE, MŮŽE POMOCT LESŮM OD ODPADKŮ.

DĚKUJEME.

HONZA NAVRÁTIL, 3. TŘ. ZŠ SV. VORŠILY OLOMOUC 

Dnes jsme s dětmi shlédli vaše představení v ZŠ Řezníčkova, Olomouc. Představení bylo moc pěkné, poučné. Všem - dětem i dospělým - se líbilo.

Kostýmy, kulisy i výkon herců nás nadchli. Všechno bylo profesionální. Děti si z představení odnesly soustu zážitků i nových znalostí.

Více takových divadel, díky moc! Romana Jadrníčková, Kateřina Kvapilová

Mateřská škola Purkyňova 3, Olomouc, Mně se líbilo všechno a všechno, co tam měli.

Lukáš Mareš, Moc se mi to líbilo. Bylo to hodně poučné. Herci byli legrační.

Vašík Hanák, Mě se líbilo všechno.

Lukáš Vyhlídal, Moc se mi líbilo celé divadlo vážně, bylo moc krásné., Ondřej Koutný , 1. Naučili jsme se, že třídění odpadů může být legrace. Písničky, povídání to všechno do divadla patří, malé poučení. Bylo to super!!!

Verča kašová, 2. Moc se mi líbilo když tam přišel kocour :) kuba Látal, 3. Byla to nádhera. Moc pěkný byl ten pejsek. Dobrý byl ten nepořádek :D Líbily se mi ty písničky. Matěj Šrotíř :) , 4. Nejvíc se mi líbil vítr. Úspěšnost 79,6%. Lukáš Opletal :)

Mateřská škola Pohádka, U školky 340, Kutná Hora

Dobrý den, děkujeme za hezké a poučné divadelní představení. Ekologické téma (třídění odpadu) je pro děti velmi důležité a právě zpracování tohoto tématu formou pohádkového příběhu děti velmi oslovilo. Následně po představení se k třídění odpadu sdělováním vlastních zážitků vracely. Pouze popelnice se nám zdály, v tomto prostoru, zbytečně velké.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Zdena Slavíčková, ředitelka školy. 

MŠ Miskovice 133, 285 01 Miskovice, okr. Kutná Hora

Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat za velmi pěkné a profesionálně odvedené představení pro naši mateřskou školu Miskovice. Myslím si, že tato akce měla smysl a dětem dala důležité informace a podněty. Po celý následující týden jsme si s dětmi povídali o potřebě třídit a rozlišovat odpad. Tato problematika je v naší MŠ zpracovávána proběžně po celý šk. rok a díky Vám je na čem stavět.

Pokud by z Vaší strany byl zájem přijet opět někdy v budoucnu, rádi Vás u nás přivítáme.

Ještě jednou díky, Vaše práce má z našeho pohledu opravdu smysl.

Jitka Šteflová, ředitelka MŠ Miskovice 

ZŠ Dukelská 258/11, 370 01

Dobrý den, vážení, zdravím z Českých Budějovic. Prostřednictvím emailu bych Vám chtěla jménem ŠD při ZŠ Dukelská České Budějovice vyjádřit poděkování za divadelní představení s ekologickým podtextem. Pohádka "O Balynce, dobrém štěněti" měla poutavé provedení. Děti se aktivně zapojovaly do děje, řešily modelové situace. Třídily různé druhy odpadků do barevných popelnic, poznávaly, z jakého materiálu odpady jsou. Prostřednictvím aktivit se učily novým poznatkům nebo si upevňovaly poznatky již známé. Ekologické téma třídění odpadu vložené do pohádky děti prožívaly s pohádkou, chtěly pomoci pohádkovým postavám a hledaly pro ně řešení. Herci vytvořili příjemnou atmosféru a u dětí vzbudili zájem o přírodu prostřednictvím aktivit v pohádkové zahradě. Za zmínku stojí herecké výkony vystupujících a jejich přístup k dětským divákům, který byl úžasný. Scéna včetně zvukových efektů byla působivá, nechyběly ani veselé písničky. Každé dítě mělo možnost zažít a uchovat v paměti pocit, poznatek a zkušenost z pohádkového příběhu. Prostřednictvím programu vnímali všichni diváci pestrost přírody. Dle mého názoru, divadelní pořad především ukázal, že ekologická výchova může být i pro děti mladšího školního věku zajímavá a všestranná. Pokud budou mít děti základní informace získané zajímavou činností a příkladem, je šance, že si vytvoří kladný citový vztah k přírodě. Těší mě, že školní družina mohla obohatit vzdělávací program o ekohru divadelní pohádkou s písničkami. Protože děti mladšího školního věku jsou přirozeně zvídavé, na nás dospělých je, abychom dali dětem možnost být s přírodou v kontaktu prostřednictvím zajímavých činností. Jen tak můžeme jejich kladný vztah k přírodě posilovat a rozvíjet. Proto fandím všem hercům Karlovarského hudebního divadla a děkuji jim za krásné představení pro děti a hezký kulturní zážitek. Jménem školní družiny přeji divadlu mnoho úspěchů, krásné pohádky, stále plné hlediště a mnoho spokojených diváků. Pěkné jaro, veselé Velikonoce a zase někdy příště na shledanou v Českých Budějovicích.

Vlasta Šťastná, vychovatelka, ZŠ Dukelská České Budějovice

MŠ Benešova 149/I, Kutná Hora

Dobrý den

Děkujeme za představení s podtextem enviromentální výchovy. Dětem se představení líbilo, aktivně se ho účastnily, ale asi by bylo vhodnější stanovit si věkovou hranici, protože pro naše nejmenší děti byl pořad poměrně dlouhý. Jinak děti představení zaujalo, aktuálně jsme pak s nimi navázali na děj pohádky a rozvíjeli tuto problematiku. Také moc děkujeme za propagační materiály.

Hana Mokošínová

MŠ SLUNÍČKO, Kutná Hora

MŠ Kaňk 243, Kutná Hora

Vážené divadlo, vážení a milí herci!

Děkujeme, že jste přijeli až za námi do naší malé školičky a zahráli nám nevídanou, poučnou pohádku.

Děti mohly být u toho, jak se naše školka proměňuje v divadlo, viděly herce a kulisy zblízka. Mohly se podílet na vyřešení pohádky. S pohádkou si připomněly, do kterých kontejnerů patří různý odpad. I když ve školce také třídíme, je třeba si vše stále opakovat a připomínat.

Udělujeme vám tedy velkou pochvalu za dobrý nápad a za to, že jste sehraní nejen na jevišti, ale i v zákulisí.

S pozdravem děti a učitelky z MŠ Paraplíčko na Kaňku.

MŠ Benešova 149/II Kutná Hora

Dobrý den,

ráda bych Vám, na Vaše požádání, zhodnotila divadelní představení, které bylo v naší MŠ 17.2. 2014.

Vaše divadélko má velice náročný úkol, vést děti k tomu, aby správně pochopily, jak třídit odpad. To si zaslouží poklonu, neboť v našich krajích to stále není ještě úplně zažito.

Kulisy a kostýmy byly velmi pěkné. Samotné představení pro děti předškolního věku bylo náročné pro jejich chápání. Myslíme si, že toto vystoupení je vhodné pro děti ze ZŠ.

Slovní rýmování některých textů bylo násilné, pro děti často nesrozumitelné. Hudba byla místy hlasitá a tím přehlušovala zpívaná slova herců. Představení chvílemi působilo až chaoticky- příliš mnoho pohybů, rýmů a hlasité hudby. Starší děti přesto pochopily, jak se správně třídí odpad.

Kladně bychom hodnotily, že se děti mohly aktivně zúčastnit vystoupení samotným tříděním odpadků.

Hodinové vystoupení bylo pro děti, hlavně 3-4 leté, dosti dlouhé. Časově bychom doporučily klidně jen na 30 min. pro menší děti.

Závěrem bychom Vám sdělily, že děti byly nenásilně seznámeny s tříděním odpadu. Hlavně předškolní děti si pak při pobytu venku povídaly a určovaly, jak a kam třídíme dané věci.

Děkujeme za předvedený projekt a budeme se opět těšit na některá další vystoupení.

S pozdravem, za MŠ- Benešova 149/II, Kutná Hora

Pavla Berková

ZŠ Vrchlického 17, 460 01 Liberec 
Zaujalo mě, jak štěně třídilo odpad a snažilo se dostat KR. Ještě mě zaujalo, jak štěně zpívalo ty hezké písničky a ještě jak tancovaly krysy. A ovšem, že všechno. Karolína Škůrková 

Bylo to nádherné. Všechno se mi moc líbilo a roztomilé bylo štěně. Šárka Zajíčková

Líbilo se mi třídění odpadků a líbilo se mi štěně. Líbily se mi písničky. Tereza Skaličková 3.A

Nejvíc se mi líbily písničky a pejsek. Bylo krásné, překrásné divadlo. Nikol Příkaská =D

Mně se to líbilo celé. Naučily jsme se, že máme třídit odpad. Bylo to úžasné. Hlavně se mi líbilo štěně. Kristýna Brablíková

Líbilo se mi štěně a pořádek v zahradě. Martin Hránek 

Celé divadlo byla sranda. Michal Aust 

Třídění je super. Naučil jsem se třídit. Kdo netřídí, je proti zákonům. Lukáš petržela =D 

Naučily jsme se že zelená je sklo, žlutá je plast, modrá je papír a oranžová je karton. Štěně bylo roztomilé. Štěně bylo detektiv, a snažilo se zjistit kdo je KR. Gabriela Begová =D =D

Moc se mi to líbilo. Byla to velká sranda. A budu ráda, když za námi ještě někdy přijede. Eliška Zelová

Moc se mi to líbilo. Nejvíc se mi líbilo štěně. Ale nelíbil se mi větřík, jak odhazoval odpad. Ale na konec to dopadlo dobře. AHOJ Míša Poláčková 

Mateřská škola, Hradec Králové - Věkoše, K Sokolovně 349/12, 50341 Hradec Králové

Dobrý den, ráda bych ještě jednou poděkovala celému Vašemu divadelnímu spolku za velice přínosné představení - O hodném štěněti Balynce. Děti zaujatě sledovaly celé představení a aktivně se zapojovaly do děje. Zároveň si zopakovaly zásady vhodného a ekologického chování v přírodě a měly možnost se zamyslet nad svým vlastním jednáním a ovlivňováním svého okolí. Pohádka tak vhodně doplnila náš ekologický vzdělávací program. Přesto, že je pohádka určená hlavně starším, s chutí sledovaly i děti mladší. Dětem, dle jejich vlastního hodnocení, se líbilo "všechno" - postavy, písničky, kulisy - popelnice. Škoda jen, že jsme si tyto příjemné chvíle neuchovali na fotografiích. Všimla jsem si, že Vy jste představení fotili. Chtěla bych Vás požádat o zaslání nějakých fotografií z našeho představení dne 9. 4. 2014. Mnohokrát děkuji a přeji Vám spoustu dalších takových představení.

 J. Havlasová, zástupkyně ředitelky

MŠ LENTILKA Šimkova 879/11, 500 03 Hradec Králové

Dobrý den, 8. dubna jste v naší školce zahráli dětem moc príma pohádku o pořádném štěněti - Balynce. Děti se bavily, představení si užívaly a zároveň si připomenuly to, co běžně dělají každý den. V naší školce se snažíme, aby veškeré výchovně - vzdělávací činnosti zahrnovaly i ekologickou výchovu a výchovu ke zdravému životnímu stylu. S dětmi se učíme poznávat přírodu kolem nás, učíme se ji chápat a chránit. Proto víme, že bez třídění odpadů to v dnešní době nejde. Ve třídách máme barevně rozlišené odpadkové koše, kam děti samy odkládají odpad. Děti vědí, že PET lahve v původním tvaru zabírají příliš mnoho místa, a tak než je vhodí do koše, sešlápnou je, jak to nejvíce dovedou. Sbíráním víček od PET lahví podporujeme akci "Víčko k víčku pro Mišičku," kdy chceme pomoci rodině nemocné sedmileté holčičky. Děkujeme za kulturní zážitek a rádi Vás u nás ve školce zase někdy uvidíme. 

S pozdravem za kolektiv MŠ Lentilka Hradec Králové, Jana Hanušová

MŠ, SPEC. A PRAKT. ZŠ Hradecká 1231/11B, 500 02 Hradec Králové

Děkujeme Karlovarskému hudebnímu divadlu za realizaci pohádky - O Balynce, dobrém štěněti - v naší škole. Součástí výchovy a vzdělání na naší speciální škole je environmentální výchova. Divadelní představení s tématem - zodpovědné hospodaření s domácím odpadem - velmi efektivně podpořilo naše výchovné záměry. Proběhla dvě představení - pro žáky s lehkým a středním mentálním postižením. Oceňujeme přístup herců k našim handicapovaným žákům profesní i lidský. Představení bylo přínosné, žákům i učitelům se velmi líbilo. Děkujeme společnosti EKO-KOM za propagační kampaň, kterou šíří osvětu o nutnosti praktické ekologie po celé republice formou divadla do škol. 

V Hradci Králové 7.4.2014 Mgr. Alena Friebová

Mateřská škola Plácky, Pobřežní 230/1, 503 01 Hradec Králové

Dobrý den!

Co se týká Vašeho vystoupení "O Balynce, dobrém štěněti", byly jsme velice spokojeni. V dnešní době je na trhu mnoho divadel, ale ne každé je zdařilé. Mně se u Vašeho příběhu velmi líbilo to, že děti byly vtaženy do děje, výborně reagovaly a něčemu užitečnému se přiučily. Naše školka je zaměřena na přírodu a ekologii, děti jsou vedeny k tomu, aby přírodu nejen vnímaly, ale ji i chránily. Krásně jste navázali na náš projekt, a protože s dětmi často mluvíme o zdravém životním prostředí, pohádku pochopily a porozuměly jejímu obsahu. V naší školce se snažíme odpady třídit, rozdělujeme papír zvlášť, ale nemáme popelnice na třídění odpadu. Je to pro nás výzva a společně se zamyslíme nad tím, jak se v této oblasti rozvíjet. Jsem velmi ráda, že ještě existují taková divadla, jaké vy prezentujete a děti dostanou do těla tak užitečná témata. Vždyť ony samy jednou převezmou náš štafetový kolík. U nás v naší Rybičkové školce tomu věříme a děláme vše pro to, aby nezůstalo jen a jen u slov. Pokud to bude možné, rádi Vás znovu pozveme. 

Pěkný den přeje ved. učitelka Svatoňová Jindřiška