Doprovodný program


Leden - SNĚHULÁKIÁDA: tradiční, sportovně kulturní aktivita, která v Karlovarském regionu začíná výletem vláčkem pod rozhlednu Pajndl a výstup na ní. Zde probíhá soutěž o nejhezčího sněhuláka. Aby akce nebyla až tak příliš zdravá, rozděláme ve sněhu ohníček a opečeme si pár buřtíků. Následuje sešup do restaurace Kukačka, kde akce pokračuje gastronomicko kulturním programem. Přibližný odjezd vlakem, který staví přímo u restaurace, je v 17 hodin.

Únor - MASOPUST: Tradiční česká slavnost s maskami a hudbou, která každý rok mění své místo konání. Akce se snaží jít ve stopách staročeských oslav.

Březen - PAPÍROVÁNÍ/TURISTICKÝ POCHOD: Tříděný odpad nachází své následné uplatnění - to ví každý. Na stránkách tondaobal.cz se dozvíte, jak se třídí správně a v praxi s dětmi třídíme do připravených papírových krabic, ze kterých se v rámci akce staví skulptura podle momentální invence dětí.

Duben - OTEVÍRÁNÍ STUDÁNEK/VÍTÁNÍ JARA: Duben, my za kamny nebudem. A proto, s příručním nářadím a torničkou na zádech, v níž je schována svačina a vše potřebné k občerstvení, vyrážíme proti toku potůčku, abychom s jarem vyčistili studánku životadárné vody.

Květen - KULIČKIÁDA: Nepotřebujeme nic, stačí nám důlek a kuličky. Pravidla se upřesní vždy na místě a nervy drásající souboj může začít. Venku.

Červen - DEN DĚTÍ a LETNÍ SCÉNA POD MOSTEM: Ples Kvítka Vítka je již dlouhodobě pořádanou aktivitou, při které si přijdou na své jak děti, tak i dospělí. Místo konání vždy stojí za to.

Září - DRAKIÁDA: Léto za námi a fouká ze strnišť. Zpravidla na Sokolském vrchu obarvíme oblohu desítkami třepetajících se dráčků s barevnými ocásky. Jenom aby foukalo.

Říjen - KAŠTANOVÁ ZOO: Zoo v našem městě? Nesmysl? Není tomu tak. Pod lesem v Drahovicích se každý rok zrodí velkorysá zoologická zahrada, do které děti přivádí svá kaštanová zvířátka.

Listopad - MIKULÁŠSKÁ: Bojíte se čertů? V našem případě nemusíte. Kultivovaná staročeská, hudbou a poezií protkaná Mikulášská v našem podání splní Vaše očekávání od všech tří figur, které do mikulášské trojice patří.

Prosinec - VÁNOČNÍ POHÁDKA, BETLÉM: V naší kultuře k Vánocům pohádka patří. A tak Vám ji nabízíme.