Drakiáda

Vážení přátelé Divadla Dětí,
dovolte mi Vás pozvat na zářijovou doprovodnou akci Drakiáda, která se uskuteční v sobotu 23.září 2023 od 15:00 hodin na Sokolském vrchu v Karlových Varech.

Jedná se o další z řady doprovodných programů k divadelním představením pro děti a mládež z Karlovarského kraje.

Přivítejme začínající podzim tradičním pouštěním draka! Porota vyhodnotí toho nejmenšího, největšího, nejhezčího i nejoriginálnějšího. Na závěr si spolu u ohně opečeme buřtíky.

Všichni jste srdečně zváni :)

MAPA: https://mapy.cz/zakladni?source=area&id=203678&ds=1&x=12.8720764&y=50.2260138&z=16&base=ophoto

JAK SI VYROBIT?

Malí i velcí! Přijďte si užít parádní sobotu, která se ponese v duchu blížícího se podzimu. V Karlových Varech na kopci SOKOLÁK budeme pouštět draky, vlaštovky, letadélka a proběhne soutěž o nejoriginálnějšího, největšího i nejmenšího létajícího parťáka. Komu vzlétne co nejvýše? A komu naopak nejníž? 

Pro soutěžící jsou připraveny sladké odměny od dětské herny KIKI STUDIO Karlovy Vary a dárky od společnosti BUSHMAN. A na samotný závěr si po té velké dřině opečeme na ohni výborné špekáčky.

Tak se na Vás těšíme :) V SOBOTU 24.ZÁŘÍ 2022 od 13:30 hodin!

Jak rozkřesat zájem lidí o veřejné dění a aktivity mimo domácnost po dvou letech, kdy byly uzavřeny všechny kulturní a společenské akce, sportoviště a další aktivity? Pakliže má vzplát oheň veřejného života, je nezbytné pod tímto ohněm křesat, křesat a křesat. Jedním z křesajících v našem regionu je Divadlo Dětí.

Když probíhaly před lety první Drakiády, bývalo na Sokolském vrchu až dvě stě draků. Přijdou-li nebo nepřijdou v druhý den voleb na Sokolský vrch rodiče s dětmi bylo velkým otazníkem. Dvě stě rodin jistě nikdo nečekal. A obava, že nepřijde nikdo, byla také ve vzduchu. Nakonec to ale dopadlo dobře. Přišly děti i s draky a Sokolák se tradičně rozezněl dětským smíchem. I když bylo málo větru, aktivita a běh pilotů přece jenom dostal draky do výšin.

Na sobotním Leteckém dni se soutěžilo v několika kategoriích. Zvláštní kategorii vytvořila porota přímo na místě a byla to kategorie pro nejvzdálenějšího pilota, neboť jedním z pilotů draka byl mladý muž z Rýmařova. Ostatní závodníci byli domácí. Ceny nebyly závratné, ale klobouk nebo pastelky od Bushmana nikoho neurazí, stejně jako buřtík od Pelanta a sladkosti od Kiki studio Karlovy Vary. Vyhlášení vítězů proběhlo na spodním hledišti, jak se nazval plácek pod hlavním letištěm, které bylo na plošině Sokolského vrchu. Nad hlavami soutěžících létalo několik letadel startujících z Olšových vrat, pejskaři si museli držet své venčící mazlíčky, které obludy na nebi nenechávaly být chladnými a cyklisté museli dávat velký pozor, aby se udrželi na cestě, zírajíc k nebi na poletující monstra. Ke konci závodu byl i vítr milostiv a navštívil Sokolský vrch, aby usnadnil všem soutěžícím jejich snahu.

A byl samý začátek podzimu, listí pomalu začíná zlátnout. Provoněnou krajinu babím létem ovoněly i špekáčky na ohníčku připravené do zlatova a všichni zúčastnění byli rádi, že opustili monitory domácích počítačů a nechali se zlákat na aktivitu pod širým nebem, na kterou budou všichni jistě dlouho vzpomínat.